fbpx

Deň Zeme 2015

Piataci našej ZŠ sa 28.4.2015 počas hodiny biológie zúčastnili už tradičnej besedy s p.Ing. Ruttkayom – zamestnancom Štátnej ochrany prírody v Prievidzi. Keďže celý svoj život je milovníkom a ochrancom prírody, deťom porozprával veľa zaujímavých zážitkov z lesa, zo života našich operencov. Prítomným popísal postup pri výrobe búdok ,ukázal im vlastnoručne zhotovenú vtáčiu búdku. Svoje rozprávanie dopĺňal peknými obrazmi obyvateľov lesa – vtákov ale i obrázkami vtáčích búdok a polobúdok. Piatakov téma besedy zaujala a  určite si  obohatili svoje vedomosti z hodín biológie.

Mgr. Alica Verešová