fbpx

Krúžok KORFBALU

Aj v tomto školskom roku mali žiaci možnosť navštevovať 2 krúžky KORFBALU pod vedením p. Bušíkovej. Rovnako ako po minulé roky, zapojili sa do súťaží slovenskej žiackej korfbalovej ligy v kategóriach do 11, 13 a 16 rokov.

Najviac sa darilo hráčom a hráčkam v najmladšej kategórii U11, ktorí prešli celou súťažou bez prehry a zaslúžene získali titul majstra Slovenska. Strelecky vynikol najmä David Vrška, ktorý súperom nadelil 31 košov, Denis Sedlák s 12 košmi, z dievčat Ema Gregorová s 22 košmi a Dorota Bullová so 17 košmi.

V kategórii U13 o medaile bojovali až 2 naše družstvá. Víťazom súťaže sa stalo družstvo zo ZŠ Dobšinského Prievidza. Hneď za nimi na 2.mieste skončilo naše A družstvo, B družstvu sa ušla 4.pozícia, keď k zisku bronzových medailí im chýbali len 2 body. Za nami skončili družstvá z Golianova a Nitry. V A družstve sa najlepšou strelkyňou stala Lucia Mokrá s 32 košmi pred Veronikou Kollárovou s 22 košmi, u chlapcov to bol Jakub Bullo s 15 košmi a Jakub Škvarka so 14 košmi. V B družstve bol pri streleckej chuti Martin Vrška s 20 košmi a Michal Macho s15 košmi.

V najstaršej kategórii sa pred naše družstvo dostalo a majstrom sa opäť stalo družstvo zo ZŠ Dobšinského Prievidza, takže sme obhájili minuloročné 2.miesto pre družstvami z Nitry – Golianova a Bratislavy. Strelecky družstvo potiahol Václav Leporis s 19 košmi, z dievčat mu asistovali Dominika Santorisová a Simona Bosáková.

Dúfame, že sú všetci so svojimi výkonmi spokojní, aj keď vždy to môže byť ešte lepšie. Hráči boli odmenení medailami a družstvá pohármi. Dosiahnuté výsledky sú výbornou motiváciou do ďalších tréningov a zápasov.