fbpx

Preto si vyber život

Preto si vyber život

Nedávno, 25. marca, sme si aj na Piaristickej škole pripomenuli Deň počatého dieťaťa. Pripomienku faktu, že každý človek má právo na život. Nedávno sme zas tu na blogu priniesli príspevok o americkej speváčke Ashley Soular. Tá patrí medzi podporovateľov hnutia za život. Inšpirujúc sa týmito faktami… prinášame pár – snáď hodnotných – myšlienok v tomto článku.

Vo svojom nedávnom facebook statuse reaguje Ashley na diskusiu ohľadne interupčných zákonov v USA. Ide o zákony vychádzajúce z dávneho súdneho rozhodnutia, ktoré je známe ako „prípad Roe verzus Wade“. Najvyšší súd USA totiž plánuje prehodnotiť tieto zákony, a to v prospech práv nenarodených detí.  Ash píše v statuse tieto slová, ktoré sú pekným vyjadrením pocitov mnohých pro-life ľudí :

 

„Množstvo ľudí, ktorí nazývajú stúpencov práva na život fašistami a extrémistami, je absurdné.

Tak najskôr pár faktov : Ak Najvyšší súd Spojených štátov zvráti rozhodnutie Roe vs. Wade, vráti rozhodovanie o interupciách späť štátom a niektoré (interupcie) už nedovolia a niektoré áno. V mojom štáte Nové Mexiko sa nič nezmení a potraty budú až do narodenia zákonné.

Pre mňa je smutné to, že mať biblický postoj k životu dieťaťa v lone matky je teraz považované za extrémistické. Ale mať názor, že určité deti by sa nemali rodiť – hlavne chudobné, choré alebo nechcené deti – nie je považované za extrémne.

Pozeráte sa na ľudí, ktorí mali ťažké detstvo a myslíte si :  „Bolo by im lepšie, keby boli mŕtvi, ich život nie je taký dôležitý, pretože mali veľa problémov alebo spôsob, ktorým boli počatí nebol dobrý ?“  Nikto by otvorene nepriznal, že takto rozmýšľa, ale otvorene to hovorí, keď je dieťa ešte v lone matky. Nedostávame autoritu súdiť právo nevinného človeka na život, toto právo patrí len Bohu a ak sú počatí, Boh už rozhodol, že si to právo zaslúžia. Bodka.

Ako kultúra strácame svoju úctu k životu. Toto sa nekončí bábätkami v maternici, ale rozšíri sa to do celého pohľadu na ľudský život. Súhlasím s tým, že viac predpisov o potratoch nevyrieši problém, zachráni to viac nevinných životov, ale problém sa vyrieši až vtedy, keď sa všetci začneme pozerať na VŠETOK ŽIVOT s úctou. Zlo nemôže zvíťaziť, keď si muži ctia životy žien, ženy si ctia životy mužov, deti si ctia životy rodičov, rodičia si ctia životy svojich detí.

Nie, nie je extrémistické veriť, že život je cenný vo všetkých fázach od jeho počatia, že život človeka môže byť vykúpený Bohom Otcom bez ohľadu na to, ako prišiel na svet. … A že Boh tejto osobe vytvorí cestu životom, poskytne cestu pre lásku, uzdravenie a zmysel…

„Volám nebo a zem, aby proti vám svedčili, že som vám predložil život a smrť, požehnanie a kliatbu. Preto si vyber život, aby si ty a tvoje potomstvo žili.“  ( kniha Deuteronomium, 30 : 19)

(autor : Mgr. Juraj Bačišin)

originál status – TU :  https://www.facebook.com/ashsoularmusic/