fbpx

4x online beseda

4x online beseda

Dejepisné besedy zamerané na tému múzeum s Jánom Vingárikom, zamestnancom Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi, sa konali v pondelok 13.12. (5.A) a v stredu 15.12. (5.B). Mali sme síce nejaké technické problémy (v pondelok so signálom, v stredu nešla hosťovi kamera), ale myslím si, že deti boli obohatené a spokojné. Prišla nám napr. i takáto spätná väzba či súhrny nových vedomostí:

Dobrý deň, dnešná hodina bola fakt zaujímavá. Zaujala ma informácia, že existujú školské múzeá, kde sú predmety, ktoré používali v školách kedysi. Nevedel som, že naše Hornonitrianske múzeum vzniklo najprv z nadšenia ľudí, ktorí nosili svoje veci. Prekvapilo ma aj koľko vecí musia zamestnanci urobiť, kým sa historické predmety dostanú na výstavu v múzeu. Ešte som v múzeu nebol, okrem Bojnického zámku, ale chcel by som. Doma máme takúto starú mincu.S pozdravom Marco, 5.A

V múzeu sa zachovávajú staré veci, ktoré sa už dávno nepoužívajú. Najskôr sa všetky veci musia očistiť, ošetriť a zistiť o nich dôležité informácie. V múzeu môžeme nájsť hmotné, obrazové aj písomné pamiatky. Po nejakom čase sa niektoré veci konzervujú, aby dlhšie vydržali. Múzeá môžu byť mestské, regionálne a národné. Zo starých vecí sa dá veľa vyčítať. Napr. čo ľudia robili a ako. Meggie, 5.B

Literárne besedy zamerané na tvorbu textov piesní a kníh s pesničkárom Mirom Jilom (Miroslavom Šmilňákom) sa konali vo štvrtok 16. 12. (6.A, 5.A a 5.B).

Na hodine sa mi páčilo kreslenie smajlíkov a ešte aktivita, čo sme robili na začiatku hodiny, že sme dávali hore prst a dole prst, a že nám aj povedal niečo o knihe. Jednoducho sa mi páčilo všetko! (Karolína Urík)

Ma veľmi peknú gitaru a vie pekne spievať. Jeho pesničky majú pointu. (Richard Korinek)

Takéto besedy by mohli bývať častejšie, bolo to super. Veľmi sa mi páčili vtipné texty piesní. S pozdravom Alžbetka