fbpx

VŠETKO NAJLEPŠIE, ŠKOLA!

VŠETKO NAJLEPŠIE, ŠKOLA!

Keď škola oslavuje tridsiate narodeniny, tak to chce aj poriadnu oslavu a ďakovnú sv. omšu. Začínalo sa pestrým programom v aule. Niesol sa v duchu troch pilierov našej školy – škola vzťahov (diskusia s manželmi Kmotorkovcami – absolventmi našej školy), škola života (skúsení učitelia predviedli svoje znalosti z rôznych oblastí života) a zbožná škola (rozhovor s pátrom Matúšom).

Slávnostnú omšu pre gymnázium celebroval pápežský nuncius Mons. Nicola Girasoli. Aj keď stále neprestával utíchať dážď, narodeninové slávenie muselo začať. A tak sa stalo. Na školskom dvore a v telocvični sa takmer sedem hodín všetci bavili, radovali, tancovali, ale aj hodovali i spievali. Počas celej oslavy vládla rodinná atmosféra, ktorej čerešničkou na torte bol koncert Kataríny Koščovej!

(text: Mário Orság, foto: Juraj Maroši, Tomáš Čertík)