fbpx

Mary’s Meals Charity Run – beh, ktorý pomáha

Mary’s Meals Charity Run – beh, ktorý pomáha

Mary’s Meals Charity Run je charitatívna akcia, ktorá nakŕmi hladné deti z iných krajín. Sám seba sa pýtam, prečo je to tak? Prečo ja a moji spolužiaci máme dostatok jedla a možnosť vzdelávať sa bez prekážok a iné deti nie? Preto som patrične hrdý na našu školu či iných ľudí, ktorí sa zapojili do tohto veľkolepého projektu.

Organizácia Mary’s Meals poskytuje jedlo v mieste vzdelania deťom v najchudobnejších krajinách sveta. Za sumu 22 € dokáže zabezpečiť stravu jednému dieťaťu na celý školský rok. Jedna porcia teda stojí len 11 centov. Áno, čítate správne, i keď to znie tak neuveriteľne.

Preto sa naša škola zomkla a 14. septembra sme sa v rámci účelového cvičenia zapojili do charitatívneho behu, za ktorý nás čakala sladká odmena. Deň bol naplnený smiechom a zábavou. A neminula nás ani tombola, v ktorej sme mohli vyhrať sladkosti, školské pomôcky či kolobežky.

Sme vďační všetkým, ktorí sa do behu zapojili a hlavne celosvetovej organizácii Mary’s Meals, ktorá sýti už viac ako 2,4 milióna detí. Tento rok naša piaristická škola v Prievidzi „vybehala“ 374 €, čo v prepočte znamená 17 nasýtených detí počas školského roka.

Ako povedal Ben Carson, šťastie nie je výsledkom toho, čo dostávame, ale toho, čo dávame. O tom sme sa pri tohtoročnom charitatívnom behu v prospech Mary’s Meals presvedčili na vlastnej koži.

(Eliáš Bobok, 8.A)

 

Veľmi pekne pozdravujem všetkých členov behu!

Ste pre nás obrovskou inšpiráciou, ako sa skupina ľudí zanietená pre pomoc dokáže zmobilizovať a vytvoriť prekrásnu udalosť, ktorou podporí nielen hladujúce deti, ale aj telo a ducha zúčastnených.

Veľmi si takúto pomoc vážime a ďakujeme v mene všetkých detí. Ste príkladom a inšpiráciou pre mnohých. Sme vďační za takúto formu spolupráce a tešíme sa na jej ďalšie podoby. Ďakujeme!

S pozdravom

Alexandra Kozáčik, manažér dobrovoľníctva a projektov Mary’s Meals Slovensko

Ďakovný list