Pri príležitostí Medzinárodného dňa múzeí navštívili štvrtáci z ŠKD Hornonitrianske múzeum, kde bol pripravený pestrý program plný poznávania a tvorenia. Chlapcov i dievčatá veľmi zaujala výstava Zlatá mineralizácia zameraná na výskyt zlata v našom regióne. Najväčšie nadšenie vyvolalo ryžovanie zlata, ktoré si deti vyskúšali. Súčasťou programu bola aj ukážka práce reštaurátorov a tvorivá aktivita. Návšteva múzea bola pre všetkých príjemným spestrením popoludnia a spojením učenia a zážitku.
(Text a foto: Mgr. Martina Grolmusová)









