fbpx

Do školy na bicykli

Rána v týždni od 26.9. do 30.9. boli chodby v našej škole plné nielen študentov, ale aj bicyklov. Veď prísť do školy na bajku alebo kolobežke a získať ako odmenu kupón na odpustenie zlej známky sa nedá len tak každý deň. Tento výnimočný bonus využilo v týždni spolu 579 študentov!!! Ale nešlo len o kupóny. Verím, že pre veľkú skupinu z „bicyklistov“ bola hlavná motivácia zdravý pohyb a čas, ktorý ušetrili pri presune do školy.

Najviac obdivu si zaslúžia študenti, ktorých neodradila ani väčšia vzdialenosť bydliska od školy. Mnohí dobicyklovali z Lazian, Sebedražia, Cigľa, Ráztočna, Bojníc, Opatoviec, Kanianky, či  dokonca až z Malinovej. Počasie nám veľmi prialo. Síce uši a ruky trošku v rannom chlade vyštípalo, ale ranné slniečko urobilo náladu.

Myslím, že táto akcia sa nám všetkým spoločne vydarila a radi si ju niekedy opäť zopakujeme. Som presvedčená, že keď počasie  a ročné obdobie bude priaznivé, tak si všetci opäť radi sadneme na bicykle a využijeme tento rýchly, ekologický, ale hlavne zdravý spôsob dopravy.

[nggallery id=348]

Mgr. Monika Píšová