fbpx

Archív dosiahnutých úspechov

Sme veľmi radi, že sa nám darí zapájať sa do rôznych súťaží a že práve naši študenti sú v takýchto aktivitách veľmi úspešní.
Výsledkom toho je množstvo ocenení, ktoré sme získali.

Spievam po francúzsky 2016

Dňa 3. 6. 2016 sa v Banskej Bystrici konalo národné finále súťaže „Spievam po francúzsky“. Klárka s piesňou od Olivie Ruiz „Elle panique“obsadila 5. miesto. Viktória s piesňou od Camille „Au port“ rovnako ako v krajskom kole zvíťazila vo svojej kategórii a postúpila do medzinárodného finále, ktoré sa bude konať v Ostrave 17. 6. Okrem krásnych zážitkov a cien si Viktória vysúťažila aj zájazd do Paríža. Obom speváčkam srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov.

[nggallery id=319]

Slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších žiakov okresu Prievidza

Vo štvrtok 18. mája sa v priestoroch veľkej sály KaSS uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších žiakov okresu Prievidza vo vedomostných súťažiach a olympiádach v školskom roku 2015/2016.

Za našu školu na pódium vystúpili a diplom s vecnými cenami prevzali piati žiaci: Šimon Macho (3.A) – 1. miesto – pytagoriáda (kategória P3), Jakub Zábojník (4.B) – 2.miesto – pytagoriáda (kategória P4), Terézia Hatalová (8.A) – 1. miesto – dejepisná olympiáda (kategória D), Dominika Detková (tercia) – 3. miesto – dejepisná olympiáda (kategória D) a Jakub Kunovský (kvarta) – 1. miesto – biologická olympiáda (kategória C) a 3. miesto – chemická olympiáda (kategória D).

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov aj v budúcom školskom roku.

[nggallery id=315]

Olympiáda vo francúzskom jazyku

Už po tretí krát po sebe mala naša škola zastúpenie na celoštátnom kole francúzskej olympiády. Adam Debnár z kvarty získal v kategórii 1B 3. miesto, čím dosiahol doteraz svoj najväčší úspech v tejto súťaži. Veronika Furjelová zo sekundy mala na olympiáde premiéru a vo veľmi vyrovnanej kategórii 1A získala 4. miesto. Našim študentom srdečne gratulujeme a želáme im ešte veľa úspechov. Félicitations !

[nggallery id=292]

Mgr. Zuzana Korineková, Mgr. Anna Čížová

Chemická olympiáda opäť úspešná

V krajskom kole chemickej olympiády sa podarilo M. Blaškovi v kategórii B obsadiť 3. miesto a J. Kunovský spolu s A. Debnárom sa stali v kategórii D úspešnými riešiteľmi. Všetkým srdečne blahoželáme!

Som závislá na svojej dennej dávke endorfínov …

„Ty si fakt cvok, v tvojom veku,“ počúvam čas od času. Medzi mojimi známymi sa nachádzajú aj takí, ktorí ma považujú za šialenca. Nerozumejú mi. Neveriaco krútia hlavou, prečo sa stále naháňam. Pokiaľ mlčia, poznám to z ich pohľadov plných nepochopenia a údivu. Je vám asi jasné, že hovorím o behu. Chápu ma ľudia, ktorí neúnavne obúvajú bežecké maratónky a dobrovoľne, ako ja, sa ničia pri behaní. Potom ešte tí, ktorí majú športového ducha. Ostatní si myslia, že som blázon, a že by som mala mať vzhľadom na svoj vek rozum, skľudniť sa a s behom sa nadobro rozísť. Pritom ma strašia, že nedopadnem dobre, vyzerám mizerne, zošlo. A pokiaľ s behom neprestanem, zle skončím.

Ako sa obhájiť? Priznám, je to ťažké. Kto nezažil voľnosť, ľahkosť a pocit slobody sprevádzajúci tento najprirodzenejší pohyb človeka, asi úplne nepochopí. Keď nastupujúci pocit únavy prehlušuje radosť z pohybu. Beh je o radosti a prekonávaní svojich limitov. Ale aj o víťazstvách a stupňoch pre víťazov. Ako v nedeľu 3. apríla na maratóne v Bratislave. Dobehla som ako 1. Slovenka. Ten pocit v cieli bol úžasný. Nedá sa dostatočne opísať, dá sa len prežiť.

Nebolo to len víťazstvo nad súperkami, ale aj nad sebou. Maratón je dlhý príbeh. Meria 42 195 metrov. Je o únave, kŕčoch, páliacom slnku, vetre, krízach, ale aj o bežeckej radosti, stretnutiach a víťazstvách. Pokiaľ chcete vyhrať, tak si píšte, že vyhráte – vyhráva totiž každý, kto dobehne.
Pri dobehnutí do cieľa eufória stúpa, únava odpadá, ústa od ucha k uchu. Možno vyzerám unavene a zošle, ale ….. som šťastná. Veď ten pocit na najvyššom stupni pre víťazov za to predsa stojí.

 IMG_20160402_151529006

Mgr. Monika Píšová

Ocenenie v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

Dňa 1. apríla 2016 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín – prednes prózy. Naše gymnázium zastupovali dve žiačky: Terézia Kovalíčeková (tercia) a Anna Tuliková (príma). Aničke sa podarilo upútať porotu a získať čestné uznanie. K tomuto úspechu jej srdečne blahoželáme a obom dievčatám ďakujeme za reprezentovanie našej školy.

PhDr. Monika Kováčiková

Úspechy v Biologickej olympiáde

Biologická olympiáda je na našej škole stále atraktívna a úspešná súťaž. Napriek tomu, že vo vyšších kategóriách badať v krajských kolách pokles záujmu iných škôl, záujem súťažiacich z našej školy pretrváva. Vytrvalosť vo svojom zdokonaľovaní sa prináša úspechy. V kategórii C (ZŠ a nižší stupeň gymnázia) sa školského kola zúčastnilo 10 žiakov, z nich dvaja reprezentovali školu na okresnom kole, kde spomedzi veľkého počtu súťažiacich sa umiestnili na 1. a na 8. mieste.

Kvartán Jakub Kunovský postúpil na krajské kolo, ktorého sa zúčastnil 17. 3. 2016 v Považskej Bystrici a získal spomedzi 16 súťažiacich skvelé 6. miesto, pričom získal aj ocenenie „úspešný riešiteľ“. Do kategórií A a B sa na našej škole zapojilo 15 študentov. Krajského kola v Považskej Bystrici 8. 3. 2016 sa zúčastnili piati z nich.

Dve súťažiace v kategórii B obsadili 6. a 7. miesto. Dvaja súťažiaci v najnáročnejšej kategórii A sa umiestnili na 6. a 8. mieste, obaja sa stali aj úspešnými riešiteľmi. Posledný súťažiaci bol zapojený v projektovej časti kategórie B, kde so svojím projektom získal 1. miesto a postupuje na celoslovenské kolo do Bratislavy.

[nggallery id=278]

Vynikajúci úspech našich študentov v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku

Naši študenti vynikajúco reprezentovali naše Piaristické gymnázium FH na krajskom kole Olympiády vo francúzskom jazyku. Veronika Furjelová zo sekundy sa v kategórii 1A umiestnila na 1.mieste, Adama Debnár z kvarty sa v kategórii 1B taktiež umiestnil na 1.mieste a Viktória Granecová z II. G sa v kategórii 2A umiestnila na 3.mieste. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme všetkým trom študentom a aj našim pedagógom Mgr. Z. Korinekovej a Mgr. A. Čížovej, ktoré ich na súťaž pripravovali.

Úspech v okresnom kole chemickej olympiády

Na okresnom kole chemickej olympiády v kategórii D našu školu úspešne reprezentovali dvaja študenti kvarty, ktorí maximálne zúročili všetky vedomosti získané na hodinách chémie a v chemickom krúžku. Jakub Kunovský obsadil 3. miesto a Adam Debnár 4. miesto v konkurencii 38 súťažiacich z celého okresu. Chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

Mgr. Andrea Machová

V okresnom kole Dejepisnej olympiády sa nám opäť mimoriadne darilo

9. 2. 2016 sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Žiačky našej základnej školy každoročne obsadzujú popredné miesta. Aj tento rok dosiahli vynikajúce úspechy. Terka Hatalová, žiačka VIII. A triedy, získala v konkurencii 24 súťažiacich 1. miesto s výborným výsledkom 85 bodov z celkového počtu 100 bodov.

Jej spolužiačka Zuzka Gúberová obsadila 5. miesto, čo je takisto krásny úspech. Obom dievčatám, ktoré sa veľmi zodpovedne na súťaž pripravovali, blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Terke, ktorá postupuje do krajského kola, prajeme veľa chuti do ďalšieho štúdia a, samozrejme, držíme palce.

Mgr. Martina Grolmusová

Víťazstvo v okresnom kole biologickej olympiády

V stredu 3. februára sa v priestoroch ZŠ Dobšinského v Prievidzi zišli víťazi školských kôl biologickej olympiády kategórie C, aby si navzájom porovnali svoje biologické vedomosti a zručnosti. Našu školu úspešne reprezentovali Agáta Čurná a Jakub Kunovský z kvarty. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola a Jakub obsadil v ťažkej konkurencii krásne 1. miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole v Považskej Bystrici.

Mgr. Andrea Machová

Náš študent zvíťazil v krajskom kole súťaže Zenit

Študent oktávy Jozef Bugoš zvíťazil v krajskom kole súťaže Zenit v programovaní v kategórii A. Srdečne blahoželáme. Výsledky

Naša žiačka majsterkou okresu v šachu

diplomsach

Gymnazistky úspešné na Majstrovstvách okresu v badmintone

27. októbra dosiahlo ďalší výrazný úspech družstvo stredoškoláčok na Majstrovstvách okresu v bedmintone. Družstvo v zložení Veronika Koberlingová a Mária Drahošová prešlo turnajom bez prehry a po víťazstvách nad Spoj. školou T. Vansovej 3:0, nad Kalinou 2:1 a nad GVBN 2:1 získalo titul majsteriek okresu. Gratulujeme a prajeme dobrý výsledok aj v regionálnom kole.

Medzinárodný úspech našej študentky

VGDňa 19.6.2015 sa v priestoroch Cikkerovej sály v Banskej Bystrici konalo medzinárodné finále súťaže Spievam po francúzsky. Spevácke výkony hodnotila odborná porota v zložení Jana Orlická Soňa Čutorová (SR), Noémie Labrousse (Francúzsko), Miroslava Pavlíková (ČR) a Aneta Wojtaszek (Poľsko). Súťažili speváci a speváčky aj so skupinami z Poľska, Maďarska, Slovenska a Čiech. Spievali moderné francúzske piesne v troch kategóriách a naša študentka Viktória Granecová zvíťazila v kategórii od 14-17 rokov. Viktórii srdečne gratulujeme a želáme ešte veľa úspechov.

Talent Trenčianskeho kraja

V stredu 10. júna 2015 o 10:30 na Trenčianskom hrade v delovej bašte výstrel z dela otvoril ďalší ročník oceňovania najnadanejších žiakov a študentov kraja. viac…

Certifikát kvality v projekte eTwinning

etwinning

Víťazstvo v okresnom kole biologickej olympiády

Dňa 14. mája 2015 sa v priestoroch základnej školy na ulici Dobšinského uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategórie D. Súťaže sa zúčastnilo 24 chlapcov a dievčat – víťazi školských kôl – študenti prímy a sekundy gymnázií a 5. – 7. ročníka ZŠ. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci sekundy – Tomáš Bakoš, krorý sa umiestnil na peknom 6. mieste a Martin Franek, ktorý získal fantastické 1. miesto. Chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v štúdiu biológie. Výsledková listina

Mgr. Andrea Machová

Vynikajúce výsledky našich študentov na krajskom kole chemickej olympiády (kategória C)

Piati naši študenti vynikajúco reprezentovali gymnázium na krajskom kole chemickej olympiády – výsledková listina. Za vzornú reprezentáciu ďakujeme.

Rétorika – úspech aj v krajskom kole

Page000124. apríla 2015 sa priaznivci rétoriky stretli v Uhrovci, kde sa už tradične konalo krajské kolo súťaže Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec. Našu školu reprezentovali Nina Pekárová z kvarty (v II. kategórii), víťazka okresného kola, a Alena Šimová zo septimy (v III. kategórii). V náročnej súťaži, v ktorej súťažiaci prezentovali jeden pripravený a jeden improvizovaný rečnícky prejav, získala Alenka Šimová krásne 3. miesto. Blahoželáme! Dúfame, že ich úspechy budú inšpiráciou aj pre ďalších priaznivcov rečníckeho umenia v našej škole.

 

Druhé miesto v krajskom kole Chemickej olympiády

Náš žiak Martin Blaško z kvinty získal v konkurencii 29 súťažiach v krajskom kole Chemickej olympiády v kategórii B krásne 2.miesto. Jeho úspech je významný najmä preto, lebo súťažil vo vyššej kategórii aká je jeho veku primeraná. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z jeho úspechu.

Významný úspech v súťaži Junior Internet

Na Slovensku existuje súťaž v rôznych internetových disciplínach pre mladých tvorcov. Možno ste ani nevedeli. Volá sa JuniorInternet. Možno vás napadne, čo je na tom tak zvláštne? Nuž to, že našej študentke Viktórií Horinkovej zo 4. G sa podarilo získať 3. miesto v kategórií JuniorBlog a dosiahnuť „zatiaľ “ najväčší životný úspech. Srdečne blahoželáme.

Výsledky si môžete pozrieť na : http://www.juniorinternet.sk/web/files/vysledkovalistina_ji_2015.pdf . Posúťažný komentár(pardon – blog) našej Viktórie je tu: http://prchavemyslienky.blogspot.sk/2015/04/stu-kontemplacne-juniorinternet.html#more.

Zároveň gratulujeme aj Adriane Gundovej zo 4. G, ktorá sa síce neumiestnila na „pomyslenej bedni“, ale už jej postup medzi 50 najlepších blogerov na Slovensku v tejto súťaži môžeme považovať za úspech.

Mgr. Stančík

SPIEVAM PO FRANCÚZSKY 2015 – skvelé 1. miesto v semifinále

Súťaž vo francúzskej piesni sa organizuje každoročne v mesiaci marec pri príležitosti Mesiaca frankofónie. Celé to ale začína aj dva mesiace dopredu výberom piesne a jej dlhodobým nácvikom …viac

Víťazstvo v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku

Náš žiak Adam Debnár (tercia) sa stal víťazom krajského kola olympiády vo francúzskom jazyku. Víťazovi srdečne blahoželáme a pani profesorka Mgr. A. Čížovej ďakujeme za jeho prípravu na túto súťaž. Výsledková listina …

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – skvelý úspech v krajskom kole

diplomsjlV piatok 6. februára 2015 našu školu v Trenčíne reprezentovali Jana Viktória Grušpierová z 1. G Alena Šimová zo septimy. Veľmi dobre si v náročnej súťaži počínala Alenka Šimová, ktorá získala v kategórii A skvelé 2. miesto. Blahoželáme!

 

Mgr. Katarína Sekrenešová

Vernisáž obrazov na pôde UK v Prahe

buddprahabuddpraha2Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy organizuje v dňoch 2. 2. 2015 – 6. 2. 2015 vernisáž obrazov našej študentky Dagmar Budd.

 

 

 

 

[collapse id=“collapse_94″]
[citem title=“2013 – 2014″ id=“citem_61″ parent=“collapse_94″]

Vták roka 2014 – bocian biely

bocianTalentovaná kvartánka Dagmar Budd opäť zabodovala vo výtvarnej súťaži organizovanej občianskym združením SOS/BirdLife Slovensko. Jej stvárnenie bociana bieleho sa vo vekovej kategórii 5. – 9. ročník umiestnilo na 1. mieste. Gratulujeme!

PhDr. Monika Kováčiková

Úspech v olympiáde vo francúzskom jazyku

Náš žiak sa stal víťazom krajského kola Olympiády vo francúzskom jazyku – výsledky.

Úspech v chemickej olympiáde

Náš žiak sa stal víťazom krajského kola chemickej olympiády v kategórii D – výsledky.

Úspech v chemickej olympiáde

Náš žiak sa stal víťazom krajského kola chemickej olympiády v kategórii C – výsledky.

Úspech na vedeckej konferencii

DiplomV novembri sa na pôde Prírodovedeckej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe konal 4. ročník detskej vedeckej konferencie. Do sekcie biológia, kategória 12 – 14 rokov, sa so svojím projektom o pobytových znakoch živočíchov prihlásila aj žiačka našej školy Dagmar Budd. Podarilo sa jej vyhrať 1. miesto, ku ktorému jej srdečne blahoželáme.

PhDr. Monika Kováčiková

Úspech vo francúzskej výtvarnej súťaži

viktoriagranecovaViktória Granecová, žiačka 1.G triedy, získala v celoslovenskej súťaži „Kreslíme francúzske idiomatické spojenia na tému stravovanie“ krásne 1. miesto. Súťaž organizoval Francúzsky inštitút v rámci „Týždňa chutí“ a Viktória stvárnila frazeologizmus „Presser quelqu´un comme un citron – Vyšťaviť niekoho ako citrón“.

Srdečne blahoželáme – Félicitations !

Mgr. Zuzana Korineková

Diplomy pre našu školu

diplomskola diplomskola2

Náš grafik na 3. mieste s fotografiou „Pastelkový svet“

Prizma je postupová regionálna súťaž amatérskej fotografie. Fotografia Pastelkový svet nášho žiaka Filipa Šebestu obsadila 3. miesto v kategórii farebná fotografia autorov do 16 rokov. …viac …diplom

Mgr. Mojmír Németh

Víťazstvo vo výtvarnej súťaži v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2013

V tomto školskom roku sa žiačka tercie Dagmar Budd opäť zapojila do výtvarnej súťaže v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2013. Súťažila v II. kategórii, v ktorej sa výtvarné práce niesli v duchu témy „Čo by som rád objavil?/Čo by som rada objavila?“.
Dagmarina výtvarná práca s názvom Chrobák v hlave zobrazuje humanoida ako symbol novej generácie, ktorá stiera rozdiely medzi pohlaviami. Podstavec ironizuje fakt, že ľudia sa považujú za korunu tvorstva. Obrazce v hlave a technické pozadie odrážajú zložitosť ľudského mozgu, doby a vzťahov. Chrobák je myšlienka vedúca k tvorivému nápadu. Tá predchádza každému objavu a nedá autorovi pokoj, kým ho nepodnieti k riešeniu. Autorka by rada objavila, ako naprogramovať toho chrobáka tak, aby sme žili a konali len v prospech ľudstva a v súlade s prírodou.
Odborná porota ocenila tento nápad i jeho spracovanie úžasným prvým miestom. Blahoželáme!

PhDr. Monika Kováčiková

Talent Trenčianskeho kraja 2013

Je vzácne, keď niekto ocení talent a snaženie niekoho iného. Preto sme veľmi radi, že v tomto školskom roku sa takejto pocty dostalo žiačke našej školy, Dagmare Budd, ktorá bola dňa 25. júna 2013 pozvaná na oceňovanie Talent Trenčianskeho kraja 2013. Po úvodnej prehliadke Trenčianskeho hradu boli ocenení žiaci, študenti a ich pedagógovia pozvaní do Delovej bašty, kde si Dagmar prevzala ocenenie za úspešné reprezentovanie kraja v záujmovo-umeleckých súťažiach.
Blahoželáme!

PhDr. Monika Kováčiková

Úspech v chemickej olympiáde

Náš žiak sa stal víťazom krajského kola chemickej olympiády v kategórii Dg – výsledky.

Súťaž Mladý záhradkár

V pondelok 10. júna 2013 sa skupinka ôsmich dievčat z prímy, sekundy a tercie rozhodla ísť otestovať svoje vedomosti na súťaž Mladý záhradkár. Súťaž organizoval Slovenský zväz záhradkárov v spolupráci s primátorom mesta Bojnice.
Žiaci súťažili v dvoch kategóriách – mladší žiaci (príma) a starší žiaci (sekunda, tercia). Súťažiaci v prvej časti písomne odpovedali na otázky z oblasti záhradníctva a v druhej časti prakticky určovali vzorky semien a vzorky úžitkových a okrasných rastlín a plodov. O svedomitej príprave svedčí aj to, že dievčatá si ráno pred súťažou priniesli svoje vzorky rastlín, ktoré si rozložili na lavičku a vymieňali si posledné dôležité skúsenosti.
Svedomitosť priniesla svoje ovocie: 2. miesto v mladšej kategórii získala Miroslava Fabianová (príma)v staršej kategórii sa umiestnila na 1. mieste Katarína Oravcová (tercia) a na 2. mieste Dominika Smatanová (tercia).
Všetci sme sa veľmi tešili zo sladkých odmien a putovného pohára, ktorý budeme starostlivo opatrovať do budúceho školského roka.

Mgr. Andrea Machová

Najlepšie na Slovensku!!!

Dievčatám z nášho gymnázia sa opäť podarilo zviditeľniť našu školu. Terezka Melišková z oktávy a Dagmar Budd zo sekundy obsadili vo svojich kategóriách prvé miesta v celoslovenskom kole výtvarnej súťaže Biblia očami detí. Dievčatám srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov v rozvíjaní ich talentu.

Mgr. Monika Píšová

Víťazi v poskytovaní prvej pomoci


Dňa 15. mája 2013 sa v priestoroch Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi uskutočnila okresná súťaž družstiev prvej pomoci mladých. Študenti stredných škôl museli najskôr preukázať teoretické vedomosti o Červenom kríži, Červenom polmesiaci a o darcovstve krvi. Následne ich čakalo praktické poskytnutie prvej pomoci na štyroch stanovištiach realistického znázornenia a jednom stanovišti s resuscitáciou dospelého človeka a dieťaťa.
Naše družstvo v zložení Ivona Hederová (kapitánka), Martina Píšová, Patrícia Rybanská, Dominika Smatanová, Juraj Šimon, Juraj Teslík absolvovalo všetky úlohy s minimálnou stratou bodov a obsadilo skvelé 1. miesto. K víťazstvu srdečne blahoželáme!

Mgr. Andrea Machová

Maliarske talenty

     

Keď prišla pozvánka pre našich žiakov na vyhodnotenie výtvarnej súťaže Biblia očami detí, všetci boli plní očakávania. A tie boli aj naplnené.
Na slávnostnom odovzdávaní cien v malebnom kostolíku v Detve bolo odmenených šesť študentov v troch kategóriách: Barbora Píšová z prímyBibiána Repová zo 4. G ( obidve 1.miesto), Dagmar M. Budd zo sekundy (2. miesto), Martin Franek z 5. AMartin Turčan z prímy a Terézia Melišková z oktávy (všetci 3. miesto).
A nielen to.
V celkovom hodnotení víťazných prác získali pre školu celkové 1. miesto.
Všetky práce postúpili aj na celoslovenské kolo, takže možno naše talenty zabodujú opäť. Všetci im srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!!!

Biologická olympiáda kategória D

Koncom apríla sa na našej škole uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády kategógia D (študenti prímy a sekundy). Na základe dosiahnutých výsledkov našu školu v okresnom kole dňa 16. mája 2013 reprezentovali v teoreticko-praktickej časti Bibiana Tinková a Alžbeta Kuhajdová zo sekundy a v projektovej časti Dagmar Budd zo sekundy (projekt Monitorovanie aspektov vývoja štítovca amerického) a Agáta Čurná z prímy (projekt Nauč sa hravo, žiť zdravo).
Všetky dievčatá úspešne reprezentovali našu školu, najväčší úspech dosiahla Bibiana Tinková, ktorá sa umiestnila na 3. mieste z 32 zúčastnených.
Bibiane blahoželáme a všetkým prajeme, aby ich súťaživosť neopustila ani v budúcom školskom roku.

Mgr. Andrea Machová

Hviezdoslavov Kubín 2013


Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do okresného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu zastupovali traja žiaci:
Jakub Kúnovský (príma), Filip Petráš (sekunda) a Kristína Grolmusová (tercia). Chlapci boli tentoraz úspešnejší. Jakub Kúnovský získal v II. kategórii poézia cenu poroty a Filip Petráš sa v II. kategórii próza umiestnil na prvom mieste, čím si zároveň vybojoval postup do krajského kola. Držíme mu palce!

PhDr. Monika Kováčiková

Ani Veľkí Figurovia

Náš žiak Anton Bobuš zo septimy napísal esej, ktorá sa dostala do finálového výberu a zo stodvanástich súťažiacich získal krásne 3. miesto. Odmenou je plné štipendium na Letnú univerzitu Kolégia Antona Neuwirtha, ktorá sa bude konať 17. – 25. augusta 2013 v kaštieli v Ivanke pri Dunaji.
Blahoželáme!
…viac o súťaži

Mgr. Dagmar Tragorová

Dôvody prečo sa učiť nemčinu?

Máme prvého úspešného študenta v históri Piaristického gymnázia v Prievidzi, Antona Bobuša zo septimy, ktorý získal certifikát C1 v nemeckom jazyku. Blahoželáme!
…viac

Mgr. Dagmar Tragorová

A opäť víťazstvo

Bežecké preteky pri príležitosti oslobodenia mesta Handlová boli opäť v réžii našich bežeckých talentov. Obidve dievčatá Laura Balážová z tercie a Kristína Píšová z kvinty sa v piatok 5. apríla 2013 umiestnili na stupňoch víťazov.
Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Na náročnej, kopcovitej trati, dlhej 5 km museli siahnuť na všetky sily. Ale tréning a vytrvalosť priniesli ovocie.
Len tak ďalej dievčatá … gratulujeme!

Mgr. Monika Píšová

Úspech na krajskom kole


Dňa 18. marca 2013 sa žiačka 4. A triedy Valentinka Gúčiková zúčastnila krajského kola súťaže „Rozprávkové vretienko“ v Trenčianskych Tepliciach. Svojím prednesom rozprávky „Prečo kohút naháňa sliepky“ od Jozefa Mokoša očarila porotu a získala prvé miesto. Zároveň postupuje na celoslovenské kolo do Bratislavy, ktoré sa bude konať 27. apríla 2013.
Blahoželáme!

Mgr. Renáta Sladkayová

 

Opäť prví!!!

Aj tento rok naši študenti ukázali, že vedia Bibliu nielen čítať, ale ju aj dobre poznajú. Obidve družstvá opäť zabodovali na Biblickej olympiáde. Študenti vyššieho gymnázia v zložení Mária Štefičková (septima)Viktor Šovčík, Terezka Peticová (obaja oktáva) obsadili krásne I. miesto a postúpili na diecézne kolo.
Terciánky v zložení Sára Gučíková, Mária Pytlová a Anna Štefíčková sa umiestnili na II. mieste. Gratulujeme!!!

Mgr. Monika Píšová

Junior Internet

Dňa 15. marca 2013 sa náš študent Tomáš Hianik z 3. G triedy zúčastnil súťaže Junior Internet v sekcii Junior Web o najzaujímavejšiu web stránku v kategórií študent.
Spomedzi 230 prihlásených účastníkov sa mu podarilo kvalifikovať medzi 51 finalistov súťaže. Za účasť v súťaži získal diplom. Súťaž prebiehala v novej budove Fakulty informatiky a informačných technológií STU Bratislava.
Bližšie podrobnosti nájdete na http://juniorinternet.sk/index.php?id=1&idd=1. 

Mgr. Vladimír Stančík

Rozprávkové vretienko

Dňa 4. februára 2013 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže Rozprávkové vretienko.
1. Valentina Gúčiková 4. A
2. David Petráš 2. A
3. Anička Tuliková 3. A
Valentinka Gúčiková očarila i porotu na okresnom kole a získala 1. miesto. Postupuje do celoslovenského kola. Prajeme jej, nech sa jej darí.

Mgr. Anežka Kútiková

Naše úspechy na okresnom kole v nemeckom jazyku

Žiaci Anton Bobuš zo septimy a Jakub Nemček zo sexty obhájili svoje vedomosti a komunikačné schopnosti na výbornú a skončili obaja na 2. mieste v okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku.
Blahoželáme!

Zahraj si hru „Poď s nami do rozprávkovej krajiny – kvíz pre mladých objaviteľov“, ktorá viedla po rozprávkovom svete bratov Grimmovcov 31. januára 2013 skončila.
V tomto kvíze svoju šikovnosť a znalosti z nemeckého jazyka preukázali Emma Kminiaková zo septimy a ako ocenenie získala iPod a Jakub Nemček zo sexty bol odmenený knihou.
…viac

Mgr. Dagmar Tragorová

Úspech v prednese slovenskej povesti

16. januára 2013 sa uskutočnilo okresné okolo 20. ročníka súťaže Šaliansky Maťko, ktorá je zameraná na prednes povesťového textu. V najvyššej, tretej kategórii našu školu reprezentoval Filip Petráš zo sekundy, ktorý zaujal odbornú porotu a umiestnil sa na krásnom druhom mieste. Blahoželáme!

PhDr. Monika Kováčiková


[/citem]
[/collapse][collapse id=“collapse_89″]
[citem title=“2010 – 2012″ id=“citem_46″ parent=“collapse_89″]

Vták roka 2012

je výtvarná súťaž, ktorú vyhlasuje občianske združenie SOS/BirdLife Slovensko. V tomto školskom roku sa do nej zapojilo celkom 38 slovenských škôl, ktorých žiaci nakreslili dokopy 382 výkresov. Súťaž bola rozdelená do dvoch tém. V téme včelárik zlatý v II. kategórii vyhrala prvé miesto žiačka našej školy Dagmar Budd, ktorej k tomuto úspechu srdečne blahoželáme.

PhDr. Monika Kováčiková

SAVE THE FROGS!


Študentka sekundy Dagmar Budd sa zapojila do výtvarnej súťaže 2012 SAVE THE FROGS!
Art Contest, ktorú organizuje americká charitatívna organizácia zameraná na ochranu a záchranu obojživelníkov vo svete.
S obrázkom pralesničky drobnej sa Dagmare podarilo zvíťaziť vo svojej kategórii (11 – 13 rokov). Jej obrázok bude použitý ako reklama na webovej stránke vyhlasovateľa súťaže i ako podklad na výrobu reklamných predmetov, z predaja ktorých sa hradia náklady na programy záchrany obojživelníkov.
Blahoželáme!

PhDr. Monika Kováčiková

„Lienka starým rodičom – deti a starí rodičia píšu knihu“

V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do literárnej súťaže „Lienka starým rodičom – deti a starí rodičia píšu knihu“, ktorú vyhlásila nadácia SOCIA.
Spomedzi 168 prác zo 71 škôl z celého Slovenska odborná porota, ktorej členmi boli známi slovenskí autori Zuzana Mojžišová, Monika Kompaníková a Daniel Hevier, mimoriadne ocenila aj prácu našej študentky Andrejky Hrabovskej z kvarty.
K dosiahnutému úspechu jej blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Katarína Sekrenešová

Ďalší úspech vo výtvarnej súťaži

Naša žiačka Dagmar Budd opäť úspešne reprezentovala svoju školu aj krajinu na inom kontinente.
Zapojila sa do súťaže „Vtáky sveta“, ktorú vyhlásilo pensylvánske Ned Smith Center for Nature and Art. Úlohou súťažiacich bolo nakresliť akéhokoľvek vtáka alebo vtáky v ich prirodzenom prostredí a pomenovať po anglicky i po latinsky nielen vtáka, ale aj všetky nakreslené rastliny.
Dáška súťažila s obrázkom bažanta obyčajného na lúke posiatej púpavami a repkou olejnou, ktorý nazvala Ráno na lúke. A podarilo sa jej získať úžasné druhé miesto, ku ktorému jej srdečne blahoželáme.
Jej obrázok momentálne cestuje v rámci putovnej výstavy po štátoch USA, no stane sa aj námetom na výrobu pohľadníc.

PhDr. Monika Kováčiková

Celoslovenská súťaž PROJECT COMPETITION 2012

  

Žiačky zo VI. A Veronika Chriňáková, Lucia Mária Hatalová a Lucia Pappová sa učia anglický jazyk s veľkým záujmom. Potvrdili to aj zapojením sa do projektovej súťaže organizovanej OFXORD UNIVERSITY PRESS. Cieľom bolo predstaviť spôsoby, akými sa učia cudzí jazyk. Dievčatá na svojom projekte pracovali dlhú dobu a výsledok bol naozaj hoden obdivu. Páčil sa aj porote, ktorá ho ocenila čestným uznaním za najlepší krajský projekt. Na uznaní nechýba podpis Toma HUTCHINSONA, autora učebníc PROJECT, z ktorých sa na hodinách učíme.
Srdečne blahoželáme!

Mgr. Helena Pilátová

Naši chemici

12. júna 2012 v CVČ v Trenčíne prebral ocenenie a diplom z rúk predsedu krajskej komisie chemickej olympiády študent sekundy Martin Blaško za prvé miesto v krajskom kole chemickej olympiády kategória Dg.

     

Predseda krajskej komisie chemickej olympiády odovzdal diplomy úspešným riešiteľom krajského kola v kategóriách B, C, Dg.
v kategórii B: Ivan Bartoš – sexta
v kategórii C: Lucia Karaková – 1.G, Martin Blaško – sekunda
v kategórii Dg: Mária Šimová – tercia, Andrea Psotná – kvarta

Na 6. letnú školu chemického inžinierstva, ktorá sa uskutoční 2. júla – 6. júla 2012 sa kvalifikovali študenti Radovan Bezák a Martin Kurek.
Prajeme veľa úspechov.

Mgr. Ladislav Blaško

HUMU-HUMU-NUKU-NUKU-APUA’A A SLOVENSKÝ ROZHLAS

Koniec školského roka sa blíži a žiaci očakávajú plácu v podobe vysvedčení.
Prímanke Dagmar Budd z Piaristického gymnázia v Prievidzi ho však píšu až za veľkou mlákou v USA. Výtvarne nadaná školáčka poslala do súťaže výkres, na ktorom zobrazila veľmi zaujímavú rybu. Žije na ostrove Havaj a má neobyčajné sfarbenie. Obrázok i esej v anglickom jazyku natoľko zaujali porotu, že prácu ocenila s stane sa súčasťou námetu pre poštovú známku. Už v tomto týždni v americkom štáte Arkansas, odovzdajú ceny, kde bodovala i slovenská žiačka.
Stretol sa s ňou Marián Ondáš.
…viac vo zvukovom zázname

Projekt: BIBLICKÉ POSTAVY

  

Naša škola získala v celoslovenskom vyhodnotení projektu „Biblické postavy“ 1. miesto.
Žiaci z krúžku „Rozvoja zručností“ sa zapojili do projektu „Biblické postavy“ vyhláseného Katolíckym pedagogickým a katechetickým centrom, n.o.
Na začiatku školského roka 2011/2012 si vybrali postavy biblických žien Noemi a Rút. Priebežne pracovali na spoznávaní týchto žien, ich životných osudov, prostredníctvom kresleného príbehu na DVD, študovaním rôznych materiálov – predovšetkým Svätého Písma a detských Biblií.
Spoločne sa zamýšľali nad charakterom Noemi a Rút, ich konaním a ich vlastnosťami, ktoré môžu inšpirovať i náš život a naše konanie v súčasnosti.
Výstupom tvorivej práce bola prezentácia v prostredí PowerPoint so stručným opisom oboch postáv, ich vlastností, životného príbehu a posolstva i do našich dní spestrená fotografiami žiakov v dobových kostýmoch.
…vyhodnotenie projektov

Mgr. Anežka Kútiková

Píšem, píšeš, píšeme…

Hornonitrianska knižnica každý rok v marci vyhlasuje súťaž v písaní poézie a prózy. V tomto školskom roku sa podarilo úspešne obstáť v konkurencii iných nádejných spisovateľov Ninke Bobáľovej z 3. B triedy, ktorá získala ocenenie v kategórii „Próza 6-11 ročných detí“. V danej kategórii boli ocenené 3 deti (nebolo určované poradie 1., 2., 3., na listine víťazov sú zoradení podľa abecedy).
Gratulujeme a Ninke prajeme mnoho dobrých podnetov na písanie.
…vyhodnotenie

Mgr. Anežka Kútiková

HUMU-HUMU-NUKU-NUKU-APUA’A

Kreslila som obrázok ryby do súťaže vyhlásenej neziskovou organizáciou WILDLIFE FOREVER.
Táto organizácia sídli v štáte Minnesota v USA. Zaoberá sa organizovaním charitatívnych akcií a získavaním finančných prostriedkov, ktoré následne používa na programy a projekty spojené s ochranou prírody a rôznych druhov živočíchov.
V tomto roku bola vyhlásená téma „Nakresli rybu svojho štátu“. Súťažiaci boli rozdelení do vekových kategórií. Ja som súťažila v kategórii pre štvrtý až šiesty ročník základných škôl. Každý účastník súťaže mal nakresliť „národnú rybu“ štátu, v ktorom žije.
Pretože ja nemám trvalé bydlisko v USA, mohla som sa zapojiť do súťaže ako medzinárodný účastník. Medzinárodní účastníci majú právo vybrať si akúkoľvek rybu zo zoznamu národných rýb jednotlivých štátov USA.
Súťažila som s obrázkom ryby, ktorá je typická pre štát Havaj. Američania hovoria, že jej názov je dlhší ako ryba sama. Volá sa HUMU-HUMU-NUKU-NUKU-APUA’A. V pôvodnom jazyku domorodcov tento názov znamená „prasací nos“. Keď ju vytiahnu z vody, vydáva zvuky podobné prasaciemu krochkaniu.
Pôvodne som kreslila 3 obrázky, jedna humu-humu sa mi nevydarila tak, ako by som si želala, a iný druh ryby zasa nebol farebne zaujímavý. Nakoniec na tretíkrát sa mi podarilo nakresliť humu-humu, ktorú som do súťaže aj poslala. Pretože nemám veľa času kresliť počas týždňa a ku kresleniu sa dostanem len cez víkendy, trvalo mi to približne tri víkendy.
Spolu s obrázkom bolo potrebné zaslať aj esej, v ktorej som napísala, prečo som si vybrala práve tú svoju rybu. Pre mňa to bola tiež výzva, lebo som musela písať po anglicky.
Víťazné obrázky sa stanú podkladom na výrobu platných poštových známok a iných reklamných predmetov.

Dagmar Budd

Olympiáda z „Božej múdrosti“


Dňa 18. apríla 2012 sa naši úspešní študenti, prví z dekanátneho kola, zúčastnili diecézneho kola Biblickej olympiády.
Ak by náhodou niekto nerozumel, tak diecézne je niečo ako krajské kolo, čo už má svoju náročnosť a vážnosť.
Zápolenie „múdrych hlavičiek“ sa konalo v kňazskom seminári v Badíne.

Vo veľkej konkurencii 10 družstiev obsadili Viktor Šovčík, Terezka Peticová (obaja septima) a Majka Štefíčková (sexta) krásne 2. miesto, za čo im patrí uznanie, ale aj vďaka, lebo reprezentovali našu školu naozaj úspešne.
Gratulujeme!!!

Mgr. Monika Píšová

Úspech v medzinárodnom projekte

V tomto školskom roku bol zorganizovaný piaty ročník výtvarnej a literárnej súťaže Moje kniha, ktorú vyhlasujú MŠ a ZŠ Údolí Desné a Městská knihovna Šumperk. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť vlastnú knihu, hodnotilo sa výtvarné spracovanie, väzba, celkový dojem i pôvodnosť textu. V kategórii 11 – 15 rokov komiks sa do súťaže zapojila Dagmar Budd, žiačka prímy. Jej komiks o príhodách muchy Bubu bol ocenený 2. miestom.

Tajomné príbehy muchy Bubu a jej priateľov
Dagmar k tomuto veľkému úspechu blahoželáme a prajeme jej ešte veľa originálnych nápadov.

PhDr. Monika Kováčiková

Ej na tej Detve studňa murovaná…

A nielen studňa. Ale aj nádherný kostol zasvätený sv. Františkovi z Assisi. A práve v tomto kostole sa v stredu 11. apríla 2012 uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Biblia očami detí“.
Z pozvánky, ktorá bola doručená do školy, sa dalo vydedukovať, že dievčatám, ktorých mená boli na nej uvedené, sa určite podarilo uspieť.
A skutočne.
Bibiána Repová z III. G sa umiestnila na krásnom 2. mieste, Kristína Píšová z kvarty a Lucka Búryová z I. A na 3. mieste (každá vo svojej kategórii). Ceny a gratulácie im odovzdal Mons. Marián Bublinec administrátor Banskobystrickej diecézy.
Blahoželáme!!!!

Mgr. Monika Píšová

Juvenes Translatores

 

 

 

Prekladateľská súťaž pre stredné školy v Európskej únii …viac 

Mgr. Miroslava Grolmusová

Olympiáda vedomostí zo Svätého písma

Dňa 21.3.2012 sa dve družstvá z našej školy zúčastnili Biblickej olympiády. Naši gymnazisti boli veľmi úspešní. V konkurencii 8 družstiev, obsadili prvé dve miesta a postúpili na diecézne kolo do Banskej Bystrice. Súťaž bola veľmi náročná, nakoľko nešlo len o vedomosti, ale žiaci museli preukázať aj tvorivosť a dramatické schopnosti. Preto Viktorovi Šovčíkovi, Terezke Peticovej (obaja septima) a Márii Štefíčkovej (sexta) patrí za 1. miesto veľká gratulácia.

Vo výbornej konkurencii obstálo aj družstvo z III.G v zložení Magdaléna Danišová, Alžbeta Veselovská a Jana Výškrabková, ktoré obsadili krásne 2. miesto. …fotogaléria

Mgr. Monika Píšová

Prehľad úspešnosti v maturitných skúškach

Prehľad úspešnosti

V školskom roku 2010/2011 sa našim maturantom darilo veľmi dobre. Škola sa umiestnila na popredných priečkach.
V priloženom pdf dokumente sa o tom môžete presvedčiť sami.

Mgr. Ambróz Jamriško

Ocenenie Piaristického gymnázia F. Hanáka v Prievidzi

Pri príležitosti Európskeho roka dobrovoľníctva sa konalo dňa 23. novembra 2011 v Huňadyho sále Bojnického zámku slávnostné odovzdávanie „Poďakovaní“ za aktívnu činnosť v príprave študentov na zdravotnícke súťaže.
Poďakovanie v okrese Prievidza získalo sedem škôl a slávnostne ho odovzdala predsedníčka Slovenského červeného kríža, územný spolok Prievidza.
Dobrovoľnícku prácu ocenil a poďakoval prítomným MUDr. Zeman.

Mgr. Ida Hantabálová

Ocenenie

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky oceňuje našu žiačku Alžbetu Kiššovú za úspechy, ktoré dosiahla v minulom školskom roku vďaka svojmu úsiliu a nadaniu.
Blahoželáme!
… viac

Mladý záhradkár

Slovenský zväz záhradkárov Bratislava realizoval celoslovenskú súťaž pre žiakov a študentov „Mladý záhradkár.“
V októbri 2011 sa stretli súťažiaci z celého Slovenska (v počte 75) v areáli Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Súťaž mala dve časti. V teoretickej časti boli otázky z oblasti pestovania rastlín a ich ochrany. V praktickej časti účastníci súťaže spoznávali semená, plody a listy.
Piaristické gymnázium Františka Hanáka v Prievidzi reprezentovali traja starší a traja mladší žiaci, víťazi okresného kola. Z nich najúspešnejší bol na 4. mieste Andrej Skok z tercie a z mladších Katarína Oravcová zo sekundy na 8. mieste. Všetci súťažiaci dostali malé darčeky.
Súčasťou súťaže bola aj prehliadka školy, kde účastníci obdivovali záhony ruží, liečivých rastlín, ovocné sady a skleníky. Získané poznatky využijú na hodinách biológie a pri voľbe budúceho povolania.

Mgr. Ida Hantabálová

Kto si, človek?

V školskom roku 2010/2011 sa naše gymnázium po dlhšej prestávke opäť zapojilo do rétorickej súťaže Štúrov Zvolen. Úlohy reprezentanta školy sa vynikajúco zhostil študent vtedajšej kvinty Anton Bobuš. Napriek tomu, že bol v súťaži nováčikom, presvedčil svojimi rečníckymi výkonmi porotu v okresnom kole.
Svoje kvality potvrdil dvoma prejavmi (jedným pripraveným, druhým improvizovaným) aj v krajskom kole, ktoré sa konalo v Uhrovci.

  

Ako víťazovi mu pripadla česť reprezentovať náš kraj i našu školu v celoslovenskom kole vo Zvolene.
Svojím prejavom na tému Kto si, človek? zaujal odbornú porotu a bola mu udelená zvláštna cena primátora mesta Zvolen.

Mgr. Katarína Sekrenešová


[/citem]
[/collapse]