fbpx

Keď sa telocvična zmení na vianočnú tržnicu

Originalita mladých i učiteľov nepozná hraníc. Mohli sme sa o tom znovu presvedčiť na 2. ročníku Vianočnej burzy, ktorá sa konala 20. 12. v telocvični našej školy. Študenti a žiaci si so svojimi učiteľmi niekoľko dní i týždňov vopred pripravovali originálne výrobky, ktoré za symbolickú cenu predávali na spomenutej burze. Koláče a pečivo od výmyslu sveta, nádherné zdobené vianočné perníky, vianočná klobáska, vianočný punč, čokoláda a množstvo iných originálnych jedál a nápojov dopĺňali ručné výrobky, sviečky, mydlá, svietniky, voňavé girlandy a iné ozdoby na stromček. Našli sme tu aj stánok s ručne vyrobenými šatkami s logom piaristov a mnohé iné zaujímavé výrobky. S nadšením sme obdivovali zručnosť a kreativitu študentov zo SOŠ, pretože ich výrobky nezapreli v sebe cit pre krásu. Atmosféru vianočných trhov dotvárala aj príjemná živá hudba. Vytvorila ju skupina našich nadšených študnetov. Ako učiteľ som si v tomto netradičnom prostredí pripadala občas i ako „chodiaca peňaženka“, ktorú z každej strany zvolávali predajachtiví žiaci a študenti, aby si nenechala ujsť práve ten ich tovar. Utrácať však bolo radosťou. Veď peniaze, spolu vyzbieraných 1700 eur, poputuje do handlovského Hospicu sv. Lujzy, našej žiačke Aničke Janečkovej, organizácii Úsmev ako dar a tiež do Detského domova. Darovať niečo zo srdca pre tých, ktorí majú menej, to je predsa posolstvo Vianoc. Som hrdá na našu školu, jej žiakov, ich rodičov a učiteľov! Verím, že o rok sa na našej Vianočnej burze stretneme všetci znova.

E. Blašková