Žiacka školská rada

Žiacka školská rada

A všetci boli jednotní

 

Ak sa chcete zúčastniť spoznávačky žiakov z ostatných Piaristických škôl na Slovensku, kliknite sem

 

Rozlúčka pred prázdninami

Posledný deň v škole pred veľkonočnými prázdninami sme ukončili s úsmevom na tvári, lebo sme nezabudli.

Doma sme pripravili malé občerstvenie ako poďakovanie našim profesorom. Prečo? Lebo o malú chvíľu budú mať všetci učitelia sviatok a my sme sa naozaj chceli poďakovať. Deň, ktorý bude patriť len im, u nás prebúdza potrebu viac vnímať ich ochotu, lásku a trpezlivosť. Aj zlá známka aj dobrá známka je pre všímavého žiaka motiváciou. Posúva nás ďalej. My toto vieme, a preto si prácu svojho učiteľa veľmi vážime. Tak, ako sme povedali osobne v zborovni školy, tak aj takto verejne chceme ešte raz vysloviť veľké ĎAKUJEME!

Jpeg

Simona Lovaštíková, II. G

P.S.: Kolektív všetkých učiteľov za príjemné prekvapenie ďakuje a želá krásne veľkonočné sviatky.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6jY7AQ9WOSz5Tb2rqA6xEx-DzWAwXAlPVGDTFQ7CVeEulgw/viewform

 

 

 

Študentské komunálne voľby – prvá úspešná aktivita nového tímu

8. novembra 2014 sme sa ako jediná škola v prievidzkom okrese zapojili do celoslovenskej iniciatívy Študentské komunálne voľby. 169 našich študentov nad 15 rokov mali možnosť vyskúšať si v predstihu, aké to je voliť primátora. Ísť, keď z toho “nič nemám”, až po skončení vyučovania? Zamýšľať sa, koho zakrúžkovať? Viem vlastne, kto kandiduje?

Tretina našich stredoškolákov si povedala, že do toho pôjde. A ako to napokon celé dopadlo? Prečítajte si článok v prievidzkom SME, ktoré s nami robilo rozhovor priamo počas volieb: http://prievidza.sme.sk/c/7502052/v-studentskych-komunalnych-volbach-bola-tretinova-ucast.html.