fbpx

POZNÁVACÍ VÝLET A NAŠE CESTOVATEĽSKÉ ZÁŽITKY

Cestovali sme, spoznávali, objavovali tri metropoly Paríž, Londýn, Štrasburg. 46 žiakov piaristického gymnázia v Prievidzi a Trenčíne spolu s tímom učiteľov v dňoch od 22. 4. 2018 do 28. 4. 2018. Navštívili sme historické pamiatky, múzeá, parky, pamätníky, známe miesta, plavili sme sa loďou, viezli výťahom, lanovkou, slávnym poschodovým autobusom, prešli sme do Británie eurotunelom, zažili kopec zábavy a zážitkov, odniesli si domov veľa zaujímavých momentov a fotografií.

Nakoniec, posúďte sami, ponúkam Vám vyjadrenia jednotlivých študentov.

 

FRANCÚZKO – ANGLICKÝ TÝŽDEŇ

Všetko sa to začalo v nedeľu ráno, keď sme sa stretli pred Okresným súdom. Naložili sme batožinu do autobusu, rozlúčili sa s rodičmi a šli sme. Cesta bola dlhá no zábavná. Ako prvý sme navštívili Paríž. Bolo úžasné vidieť Paríž v skorých ranných hodinách. Prakticky sme ho mali sami pre seba. Až okolo deviatej sa začal zapĺňať ľuďmi. Úžasná bola aj Eiffelovka. Úplne najvyššie poschodie bolo naozaj vysoko no mali sme výhľad snáď na celý Paríž.

Ďalším mestom bol Londýn. Je naozaj multikultúrne. A to sa mi na ňom páči. Je taktiež aj trošku kontroverzné. Štrasburg priniesol do našej cesty pokoj. Parlament v nás zanechal malú výzvu. Možno tam jedného dňa bude sedieť niekto z nás.

Keby to mám zosumarizovať: Paríž bol pôvabný, Londýn má všehochuť a Štrasburg mal „starú dušu“. Bol to naozaj skvelý zájazd a už sa nemôžeme dočkať ďalších.

Mária Mondočková

 

PARÍŽ – LONDÝN – ŠTRASBURG

Mojím snom vždy bolo cestovať po svete, spoznávať nové miesta, mentalitu iných národov, architektúru a pamiatky iných štátov. Vďaka výletu Paríž- Londýn- Štrasburg som mala možnosť si ho splniť a tak som túto šancu hneď aj využila. Najväčšou výhodou bolo, že som sa nemusela skoro o nič starať. Cestu, lístky na prepravu po Londýne, vstupenky do múzeí a na atrakcie, ubytovanie… Toto všetko bolo zabezpečené agentúrou, ktorá výlet organizovala a tak som si ja mohla naplno užívať nielen Paríž počas svitania a z vtáčej perspektívy z Eifellovej veže, ale aj tri dni v Londýne a jeden deň v Štrasburgu. Mala som možnosť vidieť múzeá, výmenu stráží, Tower bridge, plaviť sa po rieke Temži, previezť sa na London eye, cestovať metrom, double decker bus- om  a mnoho ďalších vecí. A po trochu unáhlenom Londýne a ceste Eurotunelom som si mohla pozrieť krásny pokojnejší a slnečný Štrasburg, plaviť sa po Rýne a navštíviť Európsky parlament.  Cesta späť na Slovensko bola síce náročná, ale dala sa zvládnuť a tak som na konci výletu mohla povedať, že to stálo za to a som rada, že som šla. J

Laura Balážová

 

SKVELÝ CESTOVATEĽSKÝ TÝŽDEŇ

Nečakala som takýto parádny výlet. Myslela som si, že bude zlé počasie, typické pre Londýn a obávala som sa aj (ne)spánku  v autobuse a únave a podráždeniu, ktoré by nasledovalo na druhý deň. Som veľmi rada, že moje obavy boli zbytočné. Výlet sa naozaj podaril. Užila som si krásne dni v troch rozličných veľkomestách Európy. Páčila sa mi Eiffelová veža a najviac asi Štrasburg ako nádherné zachované historické mesto. A veľmi milo ma prekvapil aj Londýn.

Mária Pytlová

 

Mgr. Miroslava Grolmusová