fbpx

Talenty Trenčianskeho kraja z našej školy

S hrdosťou oznamujeme, že dvaja študenti z našej školy boli vybratí a získali ocenenie Talent Trenčianskeho kraja. Toto ocenenie im bolo udelené na slávnostnom vyhlasovaní talentov na Trenčianskom hrade 12. júna 2018. Prvým oceneným bol študent kvinty Martin Franek, ktorý ho získal vďaka úspechom na Biologickej olympiáde, v ktorej sa na celoslovenskom kole kategórie B umiestnil na 1. mieste s výskumným projektom zaoberajúcim sa mineralogickým výskumom. Ďalšou ocenenou bola Miroslava Jedináková, žiačka 3. ročníka (III.F) SOŠ odboru grafik digitálnych médií. Toto ocenenie si zaslúžila za dosiahnité športové výsledky v boxe: je aktuálnou Majsterkou Slovenska, získala 5. miesto na ME 2018 a postúpila na MS 2018 v Argentíne.

Obaja okrem toho, že majú talent, tvrdo a vytrvalo pracujú na jeho zušľachťovaní a môžu byť inšpiráciou pre všetkých, ktorí váhajú a nechcú rozvíjať svoje dary, prekonávať svoje hranice, svoje pohodlie. Prajeme im aby vytrvali a dokázali prekonávať prekážky a výzvy, ktoré ich ešte čakajú.