fbpx

Rozlúčka s maturantami

Rozlúčka s maturantami
Piatok 4. jún  2021 patril hlavne maturantom. Oktáva, 4.G a 4.F sa po rokoch svojho štúdia lúčili s našou školou – naším domom. Chlapci v košeliach a oblekoch, dievčatá v šatách, pripnuté stužky, kvety v rukách a tablá… Takto sa prišli rozlúčiť a poďakovať najprv tým najdôležitejším – učiteľom do zborovne.
Túto rozlúčku sprevádzalo mnoho krásnych úprimných slov vďaky a slzičky dojatia. Po rozlúčke v zborovni nasledovala svätá omša, ktorú celebroval páter Michal a sprevádzal ju zbor zložený z maturantov a talentovaných hudobníkov, ktorí rozlúčke dodali život a radosť. Po odspievaní našej hymny V starom Ríme pri Tibere nasledovali príhovory. Každý z nich bol jedinečný, zástupcovia tried pobavili aj dojali publikum.
Pán riaditeľ svojimi slovami vystrojil do života maturantov a ocenil niekoľko z nich, či už za reprezentáciu školy na súťažiach alebo aktivitu a činnosť na škole. Nasledovalo prekvapenie od budúcich maturantov, poďakovanie, odovzdávanie vysvedčení a rozlúčka po triedach a meste. Aj napriek opatreniam sa podarilo zachytiť tento slávnostný deň v svojej plnej kráse a maturanti s vďakou odchádzali z našej školy len s tými najlepšími spomienkami.
Tešíme sa na ich návštevu a ďakujeme za tie roky, ktoré tu s nami pobudli a prispeli k tomu, aká je naša škola.
(text: Katarína Cagáňová, foto: Jaroslav Rybár)