fbpx

Veni Sancte Spiritus 2022

Veni Sancte Spiritus 2022

Dnešný deň bol pre mnohých špeciálny – začal sa nový školský rok 2022/2023. Úvodnú sv. omšu celebroval páter provinciál Juraj Ďurnek. Hlavným posolstvom jeho homílie bolo slovo „spolupráca“. V prítomnosti poslanca NRSR Richarda Vašečku menoval niektoré z úspechov, na ktoré študenti našej školy môžu byť právom hrdí. A dosiahli ich práve vďaka spolupráci. Spomenul napríklad 3. miesto Danky Dolinajovej na celoslovenskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Počas sv. omše zazneli piesne v podaní spevokolu zloženého zo študentov našej školy pod vedením K. Hypiusovej, napr. aj táto.

Po sv. omši sa prihovoril študentom, učiteľom a niekoľkým prítomným rodičom aj Richard Vašečka. Zaspomínal si na svoje učiteľské časy v Žiline s postrehom, že hodnotu a krásu vecí si niekedy uvedomíme až po tom, ako od nich získame istý odstup, po tom, ako sa od nich vzdialime.

Záverečné slovo patrilo pánovi riaditeľovi Ambrózovi Jamriškovi. Atmosféru môžete aspoň čiastočne nasať cez fotografie:

(text: Mgr. Vladimír Ondrejka, foto: Pavol Šimon Haluš z III.F)