fbpx

Malta a počítač

Malta a počítač

PhDr. Anna Gondová

Kurz:  Technology enhanced learning

Dátum:  16.8.-27.8.2021

Miesto:   Saint Julian´s – Malta

Malta a počítač – čo majú tieto dve veci spoločné? Nuž, malta s počítačom asi veľa nie. Ale Malta s počítačom – to už áno. Aspoň pre mňa.

V dňoch 16.8.- 27.8.2021 som sa v rámci programu Erasmus+ zúčastnila kurzu Technology enhanced learning. Kurz sa uskutočnil na Malte v mestečku Saint Julian´s, jeho organizátorom bol inštitút ETI ( Executive Training Institute) a počítač tu bol absolútnou nevyhnutnosťou. Program kurzu bol totiž zameraný na využívanie technológií v procese vyučovania a učenia sa.

Spolu s ostatnými účastníkmi – učiteľmi z Poľska, Maďarska a Španielska – sme pracovali s rôznymi online programami, aplikáciami a webovými stránkami, s interaktívnou tabuľou, skúšali sme tvoriť vlastné online hodiny, webstránky alebo blogy. Bolo to užitočné a podnetné, veľa sme sa naučili a mohli sa zdokonaliť  v používaní technológií, ktoré sú v súčasnosti už neoddeliteľnou súčasťou školskej práce. Jednoducho MUST.

Vo voľných chvíľach bolo veľa možností objavovať krásu Malty, spoznávať jej bohatú históriu, objavovať nádherné miesta a predovšetkým sa zoznámiť s novými zaujímavými ľuďmi.

Som vďačná za možnosť byť na takomto pobyte, kde sa dalo spojiť vzdelávanie s oddychom, veľa sa naučiť a zároveň spoznať novú krajinu.

(text: PhDr. Anna Gondová)