fbpx

Kokosy na snehu

Kokosy na snehu

V pondelok 23. januára sa začalo dobrodružstvo nás – žiakov 7.A a sekundy. Netrpezlivo sme vyčkávali na odchod rodičov, ktorí nás vyprevádzali a na príchod našich pánov učiteľov a učiteliek v zložení: p. uč. Orlík, Fungáč a p. uč. Píšová a M. Grolmusová (ako naši drahí inštruktori) a pána zdravotníka Peťa Kutiša aj nášho zabávača, fotografa a niekedy aj ranný „budíček“ 🙂

Naloženie batožiny a kontrola žiakov prebehla úspešne, tak hurá do autobusu a s radosťou smer Krahule. Cestu sme absolvovali v očakávaní nových zážitkov. Hneď po príchode do strediska sme ani veľmi nevybaľovali, pretože nás po obede čakala prvá skúsenosť so svahom. Ten nás ihneď očaril a všetci sme boli šťastní, že najbližší týždeň budeme tráviť práve tu. Obúvanie lyžiarok a dokonca i rozcvičku sme úspešne zvládli, na rad prišlo lyžovanie. Nohy niektorých sa triasli a vyskytli sa aj prvé pády, ale nikoho to neodradilo. Niektorí lyžovali na menšom kopci a tí zdatnejší vykrajovali oblúky už aj na veľkej zjazdovke. Tretí deň, tí odvážnejší zo začiatočníkov, už vyšli aj na samý vrch veľkej zjazdovky! Pomaly, ale isto kopec prvýkrát zišli a s veľkým nadšením zlyžovali svah aj v ostatné dni a posmeľovali k tomu aj svojich kamarátov. Naše reflexné vesty svišťali dolu kopcom a každému dávali najavo, že Piaristi sú najlepší. Lyžovanie sme si užívali a na svahu sme sa zabávali cvičeniami, ktoré nám pomáhali k zdokonaľovaniu techniky. Po večeroch pri chrúmaní jabĺčok a horaliek ( veľká vďaka Ďurdíkovci 🙂 ) sme počúvali zaujímavé rozprávanie o bezpečnosti na svahoch a v zimnej prírode, o výstroji na lyžovanie,  v stredu nás navštívil aj páter Matúš a povzbudil nás na sv. omši.  Veľká zábava bola aj pri hraní scénok, ktoré sme pripravili za odmenu našim učiteľom.

Týždeň ubehol ako voda, lyžiari sa zdokonalili v lyžovaní, nelyžiari sa naučili lyžovať. Z lyžiarskeho výcviku sme si všetci odniesli nové poznatky, skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky a aj trocha smútku, že všetko tak rýchlo skončilo.

(Mgr. Monika Píšová)