fbpx

Barcelona, how can I forget?

Barcelona, how can I forget?

7. 4. – 13. 4. 2024

Vďaka Erasmu+ a našej škole, sme sa my, žiaci piaristického gymnázia, zúčastnili  výmenného pobytu v Španielsku, konkrétne v Barcelone. S našimi sprevádzajúcimi učiteľkami a novými španielskymi kamarátmi sme zažili krásny týždeň plný akčného programu.

Na cestu sme sa vybrali v nedeľu ráno. Nastúpili sme na autobus smerom do Viedne a z Viedne sme išli letecky do Barcelony. Keď sme dorazili do Barcelony, na letisku nás už čakali naše nové rodiny, ktoré nás ubytovali a strávili sme s nimi pekný prvý večer .

Hneď v pondelok nám naši španielski kamaráti ukázali svoju školu a triedy a potom sme sa spolu vydali na preskúmanie mesta.

V utorok sme sa vďaka nášmu projektu o suchu v Španielsku dozvedali niečo nové a uvedomili si, že si treba vážiť, čo máme. Tiež sme navštívili úchvatnú  pamiatku Sagrada Familia, bez ktorej by sme si pobyt nevedeli ani predstaviť.

Aby sme z tejto prímorskej krajiny neodišli len tak, v stredu sme navštívili  aj miestne pláže, kde sme si spolu s vyučujúcim telesnej výchovy zahrali rôzne športy. Pár odvážlivcov neváhalo a nezabudli sa aj namočiť do mora.

Vo štvrtok sme si urobili spoločný piknik v pestrom parku Güell a zahrali sa spolu tímové hry na čerstvom vzduchu.

V predposledný deň sme navštívili prírodovedné múzeum Museo de la Ciencia CosmoCaixa. Náš pobyt v Barcelone sme zakončili veľkou spoločnou večerou, počas ktorej sme si vychutnali nielen jedlo, ale aj naše posledné momenty s našimi priateľmi v tomto veľkomeste.

Úplne posledné ahoj s Barcelonu sme si povedali až v sobotu na letisku a odleteli s krásnymi zážitkami, na ktoré nikdy nezabudneme.

Ďakujeme!

(študenti Piaristickej spojenej školy F. Hanáka v Prievidzi)