21. mája 2026 sa žiaci z 5. A a 5. B zúčastnili na besede so slovenským spisovateľom Romanom Bratom v Hornonitrianskej knižnici. Keďže podujatie nieslo názov „O.K. v realite aj na internete“, autor sa venoval témam, ktoré sú dnešným mladým ľuďom veľmi blízke – bezpečnosti na internete, vzťahom medzi rovesníkmi či hľadaniu hraníc medzi virtuálnym a skutočným svetom. Prostredníctvom príbehov detských hrdinov priblížil piatakom situácie, s ktorými sa môžu stretnúť aj oni sami v každodennom živote. Kniha Môj kamoš Četti, ktorú počas besedy predstavil, zaujala – najmä chlapcov – natoľko, že si ju viacerí zakúpili.
(Text a foto: Mgr. Martina Grolmusová)



